Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie poglądowe

Pijany na drodze

Jechał pijany na hulajnodze. Dostał ogromny mandat!

2023-03-23 8:48

Pijany mężczyzna, który jechał w sobotę na hulajnodze, został przyłapany przez policję. W czasie kontroli okazało się, że miał we krwi ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze nie mieli zamiaru okazywać wyrozumiałości w tym karygodnym przypadku i wystawili delikwentowi mandat w wysokości 2 500 złotych.

Pijany prowadził hulajnogę elektryczną. 33-letni mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego wpadł podczas kontroli drogowej. W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że w swoim organizmie ma ponad promil alkoholu. Za jazdę pod wpływem otrzymał mandat w wysokości 2 500 złotych.

Kary stały się znacznie większe po wprowadzeniu nowego taryfikatora mandatów. Tylko wysokie stawki kar odstraszą i nauczą czegoś nieodpowiedzialnych kierowców i innych uczestników ruchu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE