Idziemy do zoo, zoo, zoo! Ale kiedy?

2020-05-21 11:28 Mariusz Luda

Ssaki, ptaki, gady i płazy czekają na odwiedzających! Toruńskie minizoo przygotowuje się do otwarcia dla mieszkańców i turystów. Kiedy to nastąpi? To tylko kwestia najbliższych dni! Zwierzęta, ale i mieszkańcy - już nie mogą się doczekać!

Tutaj możecie przenieść się w świat zwierząt, ptaków i płazów. Do dyspozycji jest minizoo, herpetarium, czy piękna ptaszarnia. Do tego wiele gatunków roślin, również unikatowych. Na terenie zoo możecie też podziwiać pomniki przyrody. Na razie park na Bydgoskim Przedmieściu jest zamknięty, choć otwarcie bram – to już tylko kwestia najbliższego czasu – informuje prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Toruński ogród zoobotaniczny przygotowuje się do otwarcia dla zwiedzających!

Teren zajmowany przez dzisiejszy Ogród Zoobotaniczny w Toruniu leży na terenie średniowiecznej osady flisaków i rybaków - Małe Rybaki. Jak wynika z badań, obszar ten był w XV-XVI w. miejscem wybierania gliny do wyrobu cegieł i ich wypalania. Można więc przypuszczać, że część toruńskiej Starówki została zbudowana z cegieł tu powstałych.

A więcej o ogrodzie na stronach placówki lub bezpośrednio „na terenie”. Tutaj też, znajduje się Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Ekologicznej.