Hulajnogi w Toruniu będą miały swoje parkingi? Miasto rozmawia z Bolt i Lime

2022-05-31 20:12
Hulajnogi w Toruniu będą miały swoje parkingi? Miasto rozmawia z Bolt i Lime
Autor: Michał Kaproń

Pozostawione byle gdzie, czy pędzące wprost na grupy przechodniów – bywa, że hulajnogi elektryczne budzą spore emocje.

Miasto chce uporządkować kwestię parkowania hulajnóg do wypożyczenia. Rozmowy z operatorami pojazdów Bolt i Lime trwają, mówi Anna Kulbicka-Tondel, rzeczniczka prezydenta Torunia:

Bardzo często od samych mieszkańców pojawia się postulat, żeby wyznaczyć parkingi takie, jak dla rowerów miejskich, czyli takie zbiorowe miejsca, gdzie te hulajnogi trzeba będzie odstawiać. Chodzi o to, żeby nie było tak jak teraz, gdy hulajnogę można zostawić gdziekolwiek. Wypracowujemy takie rozwiązanie, żeby było ono korzystne i dla mieszkańców i dla operatorów. Powstałaby wtedy taka mapa, na której lokalizację każdego parkingu można byłoby określić i taką hulajnogę tam zostawić. W tym planowaniu bierze udział Straż Miejska. Mamy nadzieję, że będzie to rozwiązanie korzystne zarówno dla korzystających z hulajnóg, jak i dla pieszych.

Jak dotąd miasto zobowiązało operatorów do objęcia zakazem parkowania w kompleksie staromiejskim i na Moście Piłsudskiego. Ponadto prędkość hulajnóg w tych obszarach została ograniczona do dwunastu kilometrów na godzinę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE