Korea Północna

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Korea Północna

Ciekawostka

Horror kobiet w Korei Północnej. Ukrywają wiele szokujących tajemnic!

2023-07-21 9:17

Korea Północna uchodzi dziś za dziwne i niebezpieczne państwo, odciętą od świata dyktaturę z wariatem jako wodzem. Nomen omen koreański lider jest przyjacielem Władimira Putina, co w gruncie rzeczy nie dziwi. Ludność w Korei Północnej poddana jest ścisłej kontroli. Jednak w najcięższym położeniu są tam kobiety. Zobaczcie sami.

Oto 10 ciekawostek i tajemnic o życiu kobiet w Korei Północnej:

1. Kobiety w Korei Północnej nie biorą ślubu z miłości. W rzeczywistości jest to połączenie dwóch rodzin w celu zwiększenia swoich zasobów materialnych oraz wpływu. Wiele kobiet, które uciekły z tego kraju, wspominały, że większość dziewczyn jest zmuszana do niechcianego ślubu z mężczyznami, których często nawet nie znają.

2. Dopiero od niedawna kobiety w Korei Północnej mogą korzystać z kosmetyków. Ich marki oraz dostępność są ściśle kontrolowane przez reżim.

3. W Korei Północnej kobiety nie mogą wybierać swojej przyszłości, np. zawodu, jaki będą wykonywać. O wszystkim decyduje państwo przy asyście rodziny. Nie istnieje możliwość decydowania za siebie. Najczęściej kończą jako robotnice w fabrykach lub na polach, z których nie zrezygnują do końca życia (nie mogą same decydować o zmianie miejsca pracy, wszystkie przydziały kontroluje państwo).

4. Kobiety w Korei Północnej nie mają wolnego dostępu do środków higieny intymniej. Najczęściej muszą je wykonywać same. Posiadanie materiałów higienicznych z Korei Południowej jest surowo karane.

5.  W Korei Północnej kobiety wykonują jedynie podstawowe i proste zadania m.in. praca w fabryce, na polu, w nielicznych sklepach, jako sprzątaczka. Większość zadań, zwłaszcza bardziej zaawansowanych, jest zarezerwowana dla mężczyzn.

6. Mężczyźni i kobiety w Korei Północnej mają różne fryzury, a kobiety są zobligowane nosić długie włosy i wiązać je w warkocze.

7. W Korei Północnej istnieją specjalne szkoły dla dziewcząt, gdzie kładzie się nacisk na nauczanie ideologii rządzącej partii, a kobiety są szkolone do wykonywania pracy w fabrykach, na roli lub w innych zakładach pracy.

8. W Korei Północnej kobiety są zobowiązane do noszenia mundurków szkolnych, nawet po ukończeniu szkoły.

9. W Korei Północnej istnieje zjawisko "kobiecych przemytników". Są to kobiety, które przemycają produkty spożywcze, odzież i inne przedmioty z Chin, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

10. W Korei Północnej kobiety mają dostęp do służby zdrowia, ale ze względu na braki w zasobach i wysokie ceny leków, nie zawsze mogą uzyskać potrzebną opiekę medyczną. Priorytetem jest leczenie mężczyzn.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE