Historia toruńskich koncertów odkurzona. Kartoteka Wariata zbiera strzępki pamięci [AUDIO]

i

Autor: Kartoteka Wariata

Historia toruńskich koncertów odkurzona. Kartoteka Wariata zbiera strzępki pamięci [AUDIO]

2021-11-23 22:30

Wielkie koncerty lat osiemdziesiątych, narodziny Nowej Fali, złoty czas studenckiej inicjatywy. Kartoteka Wariata wyciąga zapomniane fakty z historii toruńskiej sceny muzycznej.

Toruń kulturą stoi. Współczesna sytuacja, gdy praktycznie każdego dnia mamy do wyboru kilka wydarzeń kulturalnych, a klubów w których odbywają się koncerty jest cała masa, kilkadziesiąt lat temu była czymś niewyobrażalnym. Aby "coś się działo" trzeba było to zorganizować samemu, tak rodziły się całe ruchy artystyczne. Porozmawialiśmy o tym z autorem bloga Kartoteka Wariata – Krzysztofem Paśniewskim, który za punkt honoru postawił sobie, by skatalogować całą dostępną wiedzę o toruńskiej scenie muzycznej minionych dekad. Rozmowa odbyła się w siedzibie dawnego studenckiego Radia Bielany (dziś: Radio Sfera UMK).

Posłuchaj naszej rozmowy z Krzysztofem Paśniewskim z Kartoteki Wariata

Jeżeli w waszych domach leżą zdjęcia, wycinki prasowe, bilety, plakaty czy nagrania z toruńskich koncertów z dawnych czasów – dajcie znać autorowi Kartoteki Wariata. Kontakt znajdziecie na stronie kartotekawariata.blogspot.com