Gruz i inne odpady budowlane, elektrośmieci, czy zużyte opony pojazdów - czy tego chcemy w lasach, parkach, skwerach? [GALERIA, AUDIO]

2021-05-08 10:45 Mariusz Luda

Gruz i inne odpady budowlane, elektrośmieci, czy zużyte opony pojazdów – takie zanieczyszczenia nadal znajdujemy na miejskich terenach zieleni i nie chodzi tylko o lasy. Zanieczyszczone są parki, skwery, czy tereny rekreacji. Sprawa jest poważna, bo zgłoszeń przybywa.

Największym problemem są nieuczciwe, małe firmy budowlane - zauważa prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, Piotr Rozwadowski. To one najczęściej wyrzucają do lasów gruz i inne odpady. A wystarczyłoby często nieodpłatnie lub za kilkadziesiąt złotych oddać śmieci do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Sprzątaniem, na wniosek Wydziału Gospodarki Komunalnej zajmuje się MPO. Szukaniem sprawców – m.in. Straż Miejska. Nie jest to takie trudne, gdy zgłoszenia pochodzą od mieszkańców, ale municypalni często zastawiają też fotopułapki i to przynosi skutek. Kara za zanieczyszczenie, gdy sprawa trafi do sądu może wynieść nawet 5 tysięcy złotych – informuje rzecznik, Jarosław Paralusz.

Gruz, elektrośmieci, opony - to wszystko ląduje na terenach zieleni w Toruniu
Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park

Więcej na temat możliwości nieodpłatnej utylizacji odpadów komunalnych w Toruniu oraz terminów odbioru materiałów wielkogabarytowych poczytacie TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!