Gdzie wymienić stare bilety toruńskiej komunikacji miejskiej?

2021-01-05 13:53 Marta Łazarska
Gdzie wymienić stare bilety toruńskiej komunikacji miejskiej?
Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Od 1 stycznia zmieniły się ceny biletów komunikacji miejskiej w Toruniu. Ci, którzy nie zdążyli ich wykorzystać lub mają aktywny bilet miesięczny mogą je wymienić na aktualne. Gdzie można to zrobić?

Z Nowym Rokiem przyszły też nowe ceny biletów w Toruniu. Miasto szuka oszczędności, bo pandemia koronawirusa odbiła się także na wpływach z komunikacji miejskiej. W roku 2020 zakładano 90 mln złotych na jej utrzymanie i 36 mln złotych wpływu z biletów. Tych ostatnich w najbliższym czasie będzie znacznie mniej.

Ile zapłacimy za bilety w tym roku? Jednoprzejazdowy normalny to koszt 3,40 zł, czyli o 60 gr więcej niż obecnie. Kasując bilet w jednej linii możemy korzystać z niego przez najbliższe 45 minut, nie pół godziny jak obecnie. Za przejazd 90-minutowy zapłacimy o złotówkę więcej. Normalny karnet na osiem przejazdów według nowego cennika to koszt nie 20, a 22 złotych. Przejazdy dobowe i tygodniowe zdrożały kolejno o 2 i 3 zł. Bilety ulgowe są odpowiednio o połowę tańsze od normalnych. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym materiale poniżej.

Co z biletami, które kupiliśmy po starej cenie?

Wszyscy ci, którzy mają bilety z poprzedniego roku lub ich miesięczny jest ważny jeszcze w styczniu - muszą je wymienić za dopłatą. Pasażerowie mają obowiązek zrobienia tego do 29 stycznia, a jazda bez ważnego biletu może skończyć się mandatem. Gdzie będziemy mogli wymienić stary bilet? Można zrobić to już we wszystkich kasach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, czyli:

  • ul. Sienkiewicza 24/26
  • Dziewulskiego 38
  • Legionów 220
  • al. św. Jana Pawła II 2 
  • Szosa Okrężna 62

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Autobusy do przewozu chorych na COVID-19 W Warszawie