Gdzie w Toruniu jest ślisko i niebezpiecznie? [AUDIO]

2020-12-04 14:00 Mariusz Luda
MPO w Toruniu gotowe do zimy
Autor: Mariusz Luda Gdzie w Toruniu jest na prawdę ślisko?

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu ma zabezpieczoną sól i piasek oraz ludzi i niezbędny sprzęt. Zgłasza pełną gotowość do akcji Zima 2020/21. Tymczasem, na ulicach Torunia coraz częściej jest ślisko, choć synoptycy zapowiadają ocieplenie i temperatury dodatnie, również nocą. Nawet gdyby okazało się, że i w tym roku zima będzie ciepła i bezśnieżna – nic się nie stanie. Zapasy na pewno się przydadzą, przedsiębiorstwo ma dochody z innych źródeł, a gmina znów zaoszczędzi – informuje Piotr Rozwadowski, prezes MPO Toruń.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zatem w pełnej gotowości do zimy. Nocami zdarzały się już przymrozki, spadł też pierwszy śnieg i wówczas na ulicach było naprawdę ślisko. O tych najbardziej niebezpiecznych miejscach na mapie komunikacyjnej Torunia, gdzie zwłaszcza nocami oraz o poranku może być już ślisko - informuje prezes toruńskiego MPO, Piotr Rozwadowski.

Posłuchaj, gdzie w Toruniu jest najbardziej ślisko

Przedsiębiorstwo ma zabezpieczoną sól i piasek oraz ludzi i niezbędny sprzęt. I pomimo, że każdego dnia ma do obsługi blisko 1000 kilometrów dróg i ulic – nie będzie zatrudniać dodatkowych rąk do pracy przy akcji zima.

Do akcji Zima 2020/21 nie będziemy zatrudniać dodatkowych osób - mówi prezes MPO

Nawet gdyby okazało się, że i w tym roku zima będzie ciepła i bezśnieżna – nic się nie stanie. Zapasy na pewno się przydadzą, przedsiębiorstwo ma dochody z innych źródeł, a gmina znów zaoszczędzi – dodaje prezes MPO Toruń. To bardzo ważne, a zwłaszcza teraz, kiedy ze względu na epidemię koronawirusa trzeba zaciskać pasa. Ciepła i bezśnieżna zima może przynieść miastu oszczędności. Zdarzało się, że akcja Zima kosztowała gminę nawet 4 miliony złotych.

Jak w sklepie płacić ręką | ESKA XD - Mobmania #6