Fundacja "Wszystko Jest Możliwe" pomaga bezdomnym i szuka wsparcia na remont

2021-02-21 11:12 Paweł Jankowski

Toruńska Fundacja Rozwoju "Wszystko Jest Możliwe" od 5 lat prowadzi Punkt Coffee House. Jest to miejsce, gdzie pomoc emocjonalną, duchową i psychologiczną otrzymują osoby uzależnione i bezdomne. Teraz lokal przy Waryńskiego 19 wymaga doinwestowania i odświeżenia.

Rozpoczęła się druga faza remontu Punktu Konsultacyjnego Coffee House. Najpierw powstała ścianka działowa, aby stworzyć pomieszczenie biurowe. Wymieniono drzwi wejściowe na antywłamaniowe, teraz bardzo pragnęlibyśmy wymienić stare, drewniane okna na PCV. Kilkunastostopniowe mrozy ujawniły nieszczelności w rozsypujących się drewnianych skrzydłach okien i przez to są duże straty ciepła. Na same okna brakuje jeszcze 1.500 złotych. Zaplanowany remont łazienki to około 5.000 złotych. Ekipa się rozrasta. Podopieczni wracają z ośrodków terapii i angażują się w dalszą pracę punktu. Fundacja Rozwoju "Wszystko Jest Możliwe" zorganizowała zbiórkę internetową na remont. Wesprzeć możecie tutaj.

Jak mówi prezes Fundacji Darek Kaproń: Punkt Konsultacyjny Coffee House niesie pomoc emocjonalną, duchową i psychologiczną osobom uzależnionym i bezdomnym. Docierają tu również osoby poszkodowane przez los, dotknięte przemocą oraz samotnością. Nierzadko też mamy do czynienia z innymi uzależnieniami behawioralnymi, choć głównie jest to uzależnienie o środków psychoaktywnych.

Z działalnością Fundacji Rozwoju "Wszystko Jest Możliwe" możecie zapoznać się tutaj i tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Branża weselna w Toruniu złożyła czarne róże pod biurem poselskim Iwony Michałek z Prawa i Sprawiedliwości