Fort I w Toruniu zaprasza codziennie na spotkanie z historią [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-03-02 16:57

​To wyjątkowy okaz, który znajduje się tuż pod nosem torunian. Fort I im. Jana Sobieskiego zaprasza na zwiedzanie. Oprócz standardowych weekendowych wycieczek z przewodnikiem, twierdza dostępna jest także w tygodniu.

To miejsce, w którym wielu torunian bywało za młodu. Fort I jest dobrze ukryty, jednak w ofercie kulturalnej miasta pojawia się coraz częściej. Jest widoczny dla miłośników fortyfikacji, ale także dla tych, którzy chcieliby poznać swoje okolice. W Toruniu przy Winnej 19 znajdziemy także Centrum Kulturalno-Historyczne, które od kilku lat jest miejscem, w którym realizują swoją pasję stowarzyszenia i fundacje. Od miłośników rozgrywek RPG do łuczników. To miejsce, które pobudza wyobraźnie i przenosi nas w przeszłość.

Fort I to także niezwykłe miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. To najmłodszy element Twierdzy Toruń, jednak to nie znaczy, że mniej ciekawy. Wręcz przeciwnie - znajdziemy tu niesamowite okazy, rozwiązania techniczne i technologiczne, które mogą zaskoczyć nawet współczesnych miłośników militariów.

Historię Fortu I odkrywają dla nas Robert Kęsy oraz Anna Lamers

Od niedawna Fort I można zwiedzać od poniedziałku do piątku. Wystarczy zadzwonić i umówić się na indywidualne oprowadzanie. Obiekt jest dostępny także w weekendy w godzinach 11.00, 13.00 i 15.00. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Debiut Muzeum Twierdzy Toruń