Folia aluminiowa

i

Autor: Pixabay/zdjęcie poglądowe Pieczenie z wykorzystaniem folii aluminiowej

Ciekawostka

Folia aluminiowa. Na której stronie powinno się piec potrawy?

2023-12-07 10:28

Pieczenie na folii aluminiowej nadaje się idealnie do mięs i warzyw. Jednak to, na której stronie folii pieczemy dania, ma duże znaczenie. Sprawdziliśmy, jak odpowiednio i efektywnie wykorzystywać folię w kuchni! Czytajcie dalej.

Na której stronie folii aluminiowej piec?

Najlepiej jest piec na matowej stronie folii aluminiowej. Strona matowa ma tendencję do absorbowania ciepła lepiej niż strona błyszcząca, co może pomóc w równomiernym rozprowadzeniu ciepła podczas pieczenia. Strona błyszcząca folii aluminiowej odbija ciepło i może powodować nierównomierne pieczenie potraw.

Jednakże, w praktyce różnice między stroną matową a błyszczącą nie są zazwyczaj ogromne i wiele osób piecze na dowolnej stronie folii aluminiowej bez większych problemów. Warto również pamiętać, że wiele współczesnych folii aluminiowych jest dwustronne, czyli można je używać w dowolny sposób.

Jeśli jesteś w stanie, sprawdź instrukcje producenta folii aluminiowej, ponieważ mogą one zawierać zalecenia dotyczące strony, na której najlepiej piec.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE