Finał WOŚP 31 stycznia. Ale zbiórka do puszek już trwa, także w Toruniu [SZCZEGÓŁY]

2021-01-08 7:55
Finał WOŚP 31 stycznia
Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Jak informuje sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Polsce jest prawie 7000 miejsc, gdzie wspiera się 29. Finał. W jaki sposób? Poprzez zbiórkę do puszek. Są też organizowane wydarzenia, najczęściej online. Wciąż można dołączyć.

WOŚP-owe puszki pojawiły się w różnych instytucjach, placówkach, zakładach pracy, salonach, sklepach i miejscach, które chcą już teraz wesprzeć Orkiestrę. Ustawione są przy wejściu, kasie, recepcji, itp. To tak zwane Sztabowe Puszki Stacjonarne.

W Toruniu i okolicach jest ich na razie prawie 40.

Znajdują się osiedlowych sklepach, marketach, studiach i salonach kosmetycznych, firmach, przedszkolach, świetlicach, przychodniach. Poza Toruniem puszki zorganizowano między innymi w Grębocinie, Złotorii, Obrowie, Młyńcu, Lubiczu, Rogówku, Krobi. Dokładne lokalizacje znajdziemy TU.

W każdej chwili można dołączyć do akcji. Każda puszka kwestarska jest przypisana do konkretnego opiekuna i lokalu. Szczegóły i zgłoszenia w bazie wolontariuszy WOŚP.

W tym roku bardzo wiele finałowych atrakcji przeniesiono do świata online, a część dotychczasowych działań można łatwo przekształcić tak, by zachować dystans społeczny. Co się dzieje, można sprawdzić TU. Wiadomo, że z racji pandemii 29. Finał będzie zupełnie inny niż dotychczasowe. Ale idea się nie zmienia.

W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych.

Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej.

W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Bydgoscy sportowcy układali klocki dla dzieci z Fundacji Mam Marzenie

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE