Trenuj z wojskiem w ferie zimowe

i

Autor: MON Trenuj z wojskiem w ferie zimowe

Ferie w Toruniu. Będzie można trenować z prawdziwymi żołnierzami! Nie przegap terminu

2023-01-11 9:34

Na Ferie MON oraz Wojsko Polskie zaplanowały niesamowite ćwiczenia dla chętnych. To wspaniała okazja, aby zaznajomić się z podstawowymi umiejętnościami żołnierza oraz nauczyć m.in. strzelać i rzucać granatem. Wszystko pod okiem specjalistów i instruktorów z armii.

Trenuj z wojskiem

Rusza inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojska Polskiego pod nazwą "Trenuj z wojskiem w ferie". To druga edycja projektu, który okazał się sukcesem. W tym roku MON zaprasza do zapisów i udziału w okresie ferii zimowych. Według MON jest to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne w obszarze bezpieczeństwa i obronności. Druga edycja projektu „Trenuj z wojskiem (w ferie)” będzie trwała 7 tygodni – w styczniu i w lutym (14 stycznia-25 lutego). Terminy szkoleń są dopasowane do terminów ferii w danym województwie. W każdym województwie minimum jedna jednostka wojskowa będzie brała udział w projekcie. W sumie zaangażowanych jest 31 jednostek wojsk operacyjnych i WOT.

Wymiar szkoleń

Wicepremier poinformował, że zajęcia zaplanowane zostały na osiem godzin i będą zorganizowane w soboty, począwszy od połowy stycznia aż do końca lutego. Szkolenia będą bezpłatne. Podczas zajęć wojskowi instruktorzy nauczą m.in., jak posługiwać się bronią, pokażą jak zakładać maskę, jak udzielać pierwszej pomocy medycznej. Przekażą podstawy przetrwania w przygodnym terenie SERE oraz zasady walki wręcz.

Kto może brać udział? 

W szkoleniach będą mogli wziąć udział także uczniowie, zaproszone są wszystkie osoby w wieku od 16 do 65 lat. W przypadku osób nieletnich konieczna jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Trenuj z wojskiem

i

Autor: MON Plakat promujący akcję

Trenuj z wojskiem w Toruniu!

Akcja MON oraz Wojska Polskiego odbędzie się też w Toruniu. Szkolenia prowadzić będzie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w dniu 11 lutego.

Więcej szczegółów na FB jednostki: https://www.facebook.com/profile.php?id=100069310595385.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE