Epidemia na UMK. Jak sobie radzi uczelnia? Jak z egzaminami poradzą sobie studenci?

2020-11-19 8:54 Mariusz Luda
Inauguracja Roku Akademickiego UMK w Toruniu 2019/2020
Autor: Mariusz Luda Epidemia na UMK. Jak sobie radzi uczelnia? Jak z egzaminami poradzą sobie studenci?

Od blisko 1,5 miesiąca trwa nowy rok akademicki na UMK. Jest to rok inny, niż wszystkie dotychczasowe. Epidemia koronawirusa część zajęć przeniosła do Internetu, praktykę studenci zdobywają tylko tam, gdzie muszą. Uczelnia przeorganizowała też pracę wydziałów, a nawet administracji.

Sytuacja na UMK wydaje się być opanowana, choć na Covid-19 choruje tu 40 pracowników. Zajęcia w sieci powodują, że nie chorują studenci. Przynajmniej, możliwość roznoszenia wirusa na uczelni jest bardzo mocno ograniczona. Biorąc pod uwagę aż 25-tysięczną społeczność akademicką – sytuacja wydaje się być pod kontrolą. Mówi rzecznik uczelni, Marcin Czyżniewski.

Sytuacja na UMK wydaje się być opanowana, choć na Covid-19 choruje tu 40 pracowników

Nie wiadomo jeszcze, jak zdalne studiowanie i zajęcia praktyczne ograniczone do koniecznego minimum wpłyną na jakość kształcenia. Wykładowcy przygotowują zajęcia on-line, ale dla roczników rozpoczynających lub kończących studia – sytuacja może być mało komfortowa.

„Dużo zależy od samych studentów. Muszą wziąć na siebie ciężar nauki i chęci zdobywania wiedzy” – przekonuje Marcin Czyżniewski.

Wykładowcy przygotowują zajęcia on-line, ale dla roczników rozpoczynających lub kończących studia – sytuacja może być mało komfortowa

Całej braci akademickiej życzymy wytrwałości i determinacji w zdobywaniu wiedzy. Życzymy też przychylnego oka wykładowców na ewentualne braki w trakcie sesji egzaminacyjnych. Przyszłym licencjatom i magistrom natomiast – jak najmniej stresu w trakcie obrony prac!

Rozpoczęcie roku akademickiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu