Elana Toruń ma zielone światło na treningi drużynowe! [AUDIO]

i

Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Elana Toruń ma zielone światło na treningi drużynowe! [AUDIO]

Elana Toruń ma zielone światło na treningi drużynowe! [AUDIO]

2020-05-14 12:50

Zółto-niebiescy będą mogli wrócić do wspólnych treningów. Wszystkie testy, którzy przeszli zawodnicy miały wynik negatywny. Po ponad dwóch miesiącach drużyna wraca na murawę, jednak w najbliższym czasie nie mają co liczyć na sparing.

Przypomnijmy, że w związku z epidemią koronawirusa ograniczona została działalność kawiarni, barów, restauracji, a także - obiektów sportowych. Naszą kondycję fizyczną nie dało się również podreperować przy pomocy zewnętrznych siłowni, które zostały zamknięte. Jak w tym czasie radzili sobie sportowcy? Nie spoczęli na laurach i indywidualnie dbali o swoją świetną formę. Jednak w dyscyplinach drużynowych niezbędne są treningi grupowe.

Zawodnicy Elany Toruń wracają na boisko. Klub otrzymał zielone światło od Polskiego Związku Piłki Nożnej na wznowienie treningów drużynowych. Po ponad dwumiesięcznej przerwie, zawodnicy będą mogli sprawdzić się na murawie od poniedziałku do soboty. Treningi odbywać się będą na boiskach przy  ul. Bema oraz ul. 63. Pułku Piechoty.

O tym jak będą wyglądały treningi drużynowe opowiedział nam Rafał Wyrzykowski z Elany Toruń

- Całe szczęście, że to nie tylko dla nas jest wyjątkowa sytuacja, ale dla wszystkich klubów w Polsce, na świecie. Okres przygotowawczy w maju? To chyba pierwszy raz w historii. W czerwcu i lipcu dojdą kolejne problemy, bo jest to okres, kiedy większość zawodników nie gra. Chwała zawodnikom, bo na moje oko widzę, że trenowali ciężko indywidualnie. Oczywiście najbardziej brakowało tam piłki, ale każdy z nich przyszedł wzmocniony i pewnie to będzie jakimś ułatwieniem dla nas - powiedział trener Bogusław Pietrzak po pierwszym treningu.

Zgodę na treningi drużynowe w II lidze otrzymały także m.in. Widzew Łódź, Lech Poznań czy Olimpia Elbląg. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował także terminarz rozgrywek, te mają ponownie ruszyć 3 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE