Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciele dostaną nagrody Prezydenta Miasta Torunia

2021-10-14 8:08
Dzień Edukacji Narodowej w Toruniu
Autor: www.torun.pl Prezydent miasta wręczy nagrody nauczycielom z Torunia

Prezydent Torunia, Michał Zaleski postanowił nagrodzić w tym roku 101 nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz jednostek oświatowych. W tym gronie znalazło się 8 dyrektorów szkół i 5 wicedyrektorów.

To był szczególnie trudny rok dla oświaty. Pandemia spowodowała, że nauczyciele musieli całkowicie zmienić sposób prowadzenia zajęć, dostosowując go do nauki zdalnej. To był też bardzo trudny czas dla wszystkich uczniów, którzy byli pozbawieni przez długi czas kontaktów z rówieśnikami i byli też zmuszeni do większej samodzielności w zdobywaniu wiedzy. Uroczystość wręczenia nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej da możliwość wyróżnienia tych pedagogów, którzy wyróżnili się swoim zaangażowaniem.

Gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom toruńskich szkół z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziś, o 14.00 w Dworze Artusa. Podczas gali oprócz nagród prezydent wręczy również listy gratulacyjne dwojgu laureatom konkursów. Odbiorą je: Alicja Golon, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu, w związku z wyróżnieniem w Konkursie „Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji – 2021” oraz Marek Grzywna, w związku z uzyskaniem tytułu finalisty prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Nauczyciel jutr@”. Uroczystość zakończy część artystyczna w wykonaniu uczniów i pedagogów Zespołu Szkół Muzycznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!