"Dziedzictwo wieków" - nabór wniosków do końca kwietnia. To konkurs dla wszystkich dbających o zabytki

2021-04-07 10:39 Mariusz Luda
Dziedzictwo wieków na Kujawach i Pomorzu
Autor: www.pixabay.com To konkurs dla wszystkich dbających o zabytki

Do końca kwietnia można składać wnioski do dziesiątej edycji marszałkowskiego konkursu "Dziedzictwo wieków". Medale Hereditas Saeculorum to wyraz uznania dla osób zaangażowanych w działania i za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji, restauracji i opieki nad zabytkami.

Konkurs ustanowiono, aby nagrodzić osoby i instytucje, które wyróżniają się pracami konserwatorskimi i restauratorskimi przy zabytkach województwa kujawsko-pomorskiego, cechują się wysoką jakością oraz szczególną dbałością o kompleksowe przywrócenie im świetności i utrwalenie ich kulturowej wartości, promują dobre wzory realizacji prac przy zabytkach, są autorami szczególnych osiągnięć związanych z opieką nad zabytkami i ochroną zabytków.

SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową

Wnioski w konkursie mogą składać właściciele, posiadacze i zarządcy obiektów zabytkowych, jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje działające na polu ochrony i opieki nad zabytkami, służby konserwatorskie, muzea oraz osoby fizyczne, instytucje oraz organizacje.

Uroczystość wręczenia medali laureatom jest przewidziana podczas wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2021. Więcej na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!