Duże zainteresowanie szczepieniami w nowych punktach w Toruniu [AUDIO, ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-05 10:29

Zgodnie z zapowiedziami, w Toruniu ruszyły po majówce dwa punkty szczepień powszechnych - w Centrum Targowym Park oraz kortach tenisowych na Skarpie. Pierwszego dnia w lokalizacji przy Szosie Bydgoskiej zaplanowano 300 szczepień. W każdym z punktów na razie ma to być około 1200 dawek tygodniowo, ale w przyszłości nawet do pięciu tysięcy. Jednak wszystko zależy od dostaw szczepionek.

Na szczepienie trzeba mieć e-skierowanie i być zarejestrowanym. To można było zrobić już w ubiegłym tygodniu. Najbliższe terminy (stan na przedpołudnie 5 maja) to 18 maja. Ale najlepiej sprawdzać na bieżąco na infolinii 989, stronie pacjent.gov.pl, poprzez SMS SzczepimySie na 880 333 333 lub bezpośrednio w punkcie.

Sądzę, że torunianie chcą się szczepić - zauważa Izabela Miłoszewska, dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej UMT. "Moce przerobowe" są, kadra jest, ale trzeba mieć czym. Sytuacja z dostawami szczepionek, jak pokazuje już wielotygodniowe doświadczenie, jest bardzo dynamiczna i zmienna niemal z dnia na dzień. Warto więc trzymać rękę na pulsie i sprawdzać dostępność terminów. W Centrum Targowym Park rozmawialiśmy z osobami, które podjęły decyzję o przyjęciu szczepionki lub muszą to zrobić z różnych powodów. 

Posłuchaj naszej rozmowy z pierwszymi zaszczepionymi w nowym punkcie w Toruniu:

Przed punktem ustawiała się powoli kolejka. W środku jest sześć stanowisk. Wcześniej trzeba wypełnić formularz, a najlepiej przynieść już gotowy, żeby nie tracić czasu. Potem kwalifikacja lekarska, szczepienie i krótki pobyt w poczekalni, czyli na krzesełkach w dalszej części hali. Nie warto też przychodzić dużo szybciej niż na umówioną godzinę, żeby się niepotrzebnie nie gromadzić - dodaje Lidia Jaskulska-Grzechowiak, dyrektor Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.

Posłuchaj, jak przebiegają szczepienia w Centrum Targowym Park w Toruniu:

Operatorem punktu na Bydgoskim Przedmieściu jest Miejska Przychodnia Specjalistyczna. Szczepienia wykonuje się od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00 lub ostatniego pacjenta. Numer telefonu 535 164 120.

Punkt w obiektach kortów na Skarpie obsługuje Citomed. Tu pacjenci są przyjmowani w godzinach popołudniowych od 14.00 do 22.00 lub ostatniej osoby. Czynny jest od wtorku do soboty. Numer telefonu 503 081 195.

Punkt szczepień w toruńskim Centrum Targowym Park