Pieniądze dla NGO

i

Autor: Pixabay Są duże środki finansowe dla NGO z regionu!

Duże pieniądze dla organizacji pozarządowych. Cel: usługi społeczne

2023-03-07 10:52

Urząd Marszałkowski w Toruniu rozdzieli środki finansowe dla organizacji pozarządowych w regionie kujawsko-pomorskim. Priorytetem będą NGO, które zrealizują projekty w sferze społecznej. Mowa jest o m.in. o osobach i rodzinach, które korzystają z pomocy społecznej, nieletnich w ośrodkach wychowawczych, bezdomnych itp.

50 tysięcy złotych mogą otrzymać organizacje pozarządowe na realizację projektów w obszarze usług społecznych. Chodzi o działania adresowane m.in. do osób lub rodzin korzystających z pomocy społecznej, nieletnich przebywających w ośrodkach wychowawczych, bezdomnych lub osób z niepełnosprawnością. Wnioski należy przesyłać do 24 marca.

Wśród inicjatyw, na które organizacje pozarządowe mogą otrzymać środki, są między innymi usługi opiekuńcze, asystenckie, wsparcie rodziny, pomoc w opiece i wychowaniu dziecka, wsparcie rodzinnej pieczy zastępczej, usługi w rodzinnych domach dziecka, ośrodkach wsparcia, mieszkaniach chronionych lub mieszkaniach wspomaganych.

Regulamin i link do generatora wniosków.

Informacji udzielają pracownicy Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego: tel. 56 621 25 15; e-mail: grantyngo-efs@kujawsko-pomorskie.pl.

Pula środków wynosi 242 tys. złotych, 85% kwoty to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE