Dziurawa ulica

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe W Toruniu ruszają remonty ulic po okresie zimowym

Remonty w Toruniu

Drogowcy w akcji! Miasto naprawia pozimowe uszkodzenia ulic

2023-03-30 14:00

Zima zawsze powoduje liczne uszkodzenia i usterki na ulicach, jezdniach oraz chodnikach. Po ustąpieniu śniegów Toruń zabrał się za remontowanie i naprawianie licznych ubytków - dziur, pęknięć asfaltu, zapadnięć itp. W najbliższym czasie drogowcy będą pracować nad doprowadzeniem toruńskich ulic do porządku i dobrego stanu technicznego.

Remonty ulic po zimie

Mimo tego, że według kalendarza na dobre zapanowała już wiosna, efekty zimowych mrozów wciąż jeszcze widzimy na toruńskich ulicach - wszechobecne ubytki w jezdni oraz zapadnięte studzienki sprawiają, że wielu kierowców zmuszonych jest jeździć charakterystycznym wężykiem - kiedy zamiast rozglądać się za dziurami, będziemy mogli skupić się na jeździe?

Rzeczywiście są ulice, gdzie zima pozostawiła po sobie dość trwałe pamiątki. Niestety długoterminowa prognoza nie jest jakaś optymistyczna, opady śniegu, przymrozek zapowiadany. Także będziemy jeszcze cały czas z tymi ubytkami pojawiającymi się w jezdni walczyć - mówiła Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego zarządu dróg w Toruniu.

Sporo problemów jest na lewobrzeżu, gdzie konieczne jest przeprowadzenie prac remontowych. Sporo prac prowadzono na ulicy Andersa. Po zimie wystąpiło tam dużo uszkodzeń w jezdni. MZD stara się je na bieżąco łatać i naprawiać.

Trzy brygady drogowców

Obecnie na terenie miasta pracują trzy brygady (na zlecenie MZD). Ekipy drogowców działają w ciągu dnia, są też takie ulice, których specyfika wymaga prac nocnych. Tak jest m.in. na ulicy Legionów, Lelewela, na odcinku Czerwonej Drogi (miejsca, gdzie jest znaczne natężenie ruchu drogowego). 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE