Dodatkowe punkty wymazowe. Prezydent Torunia po szczepieniu

2021-03-29 13:59
Punkt wymazowy w Toruniu/archiwum
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Punkt wymazowy w Toruniu/archiwum

W Toruniu pojawiły się dwa kolejne punkty pobrań wymazów. Obecnie w mieście jest ich sześć. W tygodniu wykonuje się około 500-600 testów wśród mieszkańców. W weekendy o połowę mniej. Dodatkowe miejsca to efekt apelu prezydenta Michała Zaleskiego do kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ. Tymczasem sam prezydent jest właśnie po szczepieniu przeciwko Covid-19.

Dodatkowe punkty pojawiły się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 73 (czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 10.00) oraz przy Arenie Toruń (ul.Bema 73-79, czynny od poniedziałku do piątku od 9.00 do 11.00). Punkt przy hali sportowej jest mniej więcej w tym samym miejscu, co poprzednie mobilne laboratorium, tylko prowadzone już przez inną firmę.

Pozostałe miejsca, gdzie torunianie mogą zrobić test w kierunku SARS-CoV-2, to okolice TOR-TOR-u, przy Motoarenie, targowisku przy ulicy Okólnej (lewobrzeże) oraz przy boisku wielofunkcyjny na Skarpie. Szczegółowe informacje i kontakt TU.

Wszystkie te punkty przyjmują ze skierowaniem NFZ, wymazy są bezpłatne. Zwiększenie ilości było konieczne ze względu na coraz dłuższe kolejki. Z takim apelem zwrócił się do NFZ prezydent Torunia.

Przy okazji warto dodać, że Michał Zaleski jest po szczepieniu przeciwko Covid-19. Został zaszczepiony 26 marca, zgodnie z harmonogramem przewidzianym dla danej grupy wiekowej. Prezydent przyjął szczepionkę AstraZeneca. Ciąg dalszy pod zdjęciem.

Szczepienie prezydenta Torunia
Autor: Urząd Miasta Torunia Szczepienie prezydenta Torunia

Dzisiejszy raport (29 marca) informuje o 29 512 szczepieniach w Toruniu (od początku akcji szczepień, czyli 28 grudnia) pierwszą dawką. Drugą przyjęło 10 104 osoby. W województwie kujawsko-pomorskim zaszczepiono ponad 292 tysiące osób, drugą dawką prawie 98 tysięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Masowe testowanie nauczycieli klas 1-3 w Toruniu