Deszcz, śnieg i silny wiatr. Meteorolodzy ostrzegają przed pogodową zawieruchą w niedzielę!

2021-05-02 10:05 Mariusz Luda
Pogoda w Toruniu
Autor: www.pixabay.com Pogodowa przeplatanka. W niedzielę załamanie pogody

Synoptycy ostrzegają przed załamaniem pogody. W niedzielę, 2 maja w dzień będzie pochmurno i deszczowo (opady ciągłe i okresami intensywne). Pod koniec dnia możliwy deszcz ze śniegiem! Przed południem temperatura wzrośnie do blisko 10 stopni Celsjusza, ale już późnym popołudniem i wieczorem znacznie się ochłodzi. Temperatura w Toruniu spadnie do zaledwie 2 stopni Celsjusza. Dodatkowo będzie dość silny, a po południu i wieczorem silny północny wiatr (porywy do 70 km/h), który zwiększy odczucie zimna.

Jak informuje synoptyk, Rafał Maszewski z serwisu pogodawtoruniu.pl - w niedzielę, 2 maja, w pierwszej części dnia ciśnienie atmosferyczne będzie szybko spadać, po czym od późnego popołudnia zacznie szybko rosnąć. Warunki biometeorologiczne będą bardzo niekorzystne - znaczny spadek sprawności psychofizycznej, rozdrażnienie i nasilone dolegliwości bólowe. W nocy będzie pochmurno i w pierwszej jej części popada słabnący deszcz, a na termometrach około 4 stopni Celsjusza.

Przed nami więc bardzo deszczowa niedziela, ale w kwietniu również nie brakowało opadów deszczu, śniegu i krupy śnieżnej. Wysokie jak na kwiecień sumy opadów dotyczyły zwłaszcza Mazowsza i miejscami południa Polski. W kwietniu w Toruniu opady nieznacznie przekroczyły normę wieloletnią - spadło około 37 mm wody (37 litrów wody na metr kwadratowy). Warto dodać, że często padała krupa śnieżna i śnieg - dodaje w swoim serwisie synoptyk, Rafał Maszewski.

Kilkanaście włamań do altanek w Toruniu. Policja dopadła sprawcę

Niestety, nic nie wskazuje na to, by w Toruniu przestało padać. Parasolki mogą się przydać do najbliższego piątku, 7 maja. Opady zapowiadane są głównie popułudniu, wieczorem i w nocy. W poniedziałek na termometrach w ciągu dnia około 10 stopni Celsjusza na plusie. Najcieplej będzie we wtorek i we środę (około 14 stopni na termometrach), a potem znowu ochłodzenie. Maksymalnie do 12 stopni ciepła od czwartku do soboty, ale w niedzielę pogoda może nas miło zaskoczyć. Ma być słonecznie i ciepło - nawet 18 stopni Celsjusza na toruńskich termometrach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!