Deszcz, grad i mróz, czyli pogodowy rollercoaster

2021-10-12 7:48
Pogoda w Toruniu
Autor: www.pixabay.com Przed nami jesienna słota, ale weekend nieco cieplejszy i bez opadów

Do środy w Toruniu parasolki mogą się przydać. W połowie tygodnia z toruńskiego nieba spadnie drobny grad, a w czwartek w nocy znowu przymrozi. Na szczęście - przez chmury będzie przebijać się słońce, ale do środy na termometrach zaledwie 10 stopni ciepła.

Przed nami jesienna słota, ale weekend nieco cieplejszy i bez opadów. Najchłodniej będzie do środy, bo na toruńskich termometrach zobaczymy nie więcej, jak 10-11 stopni Celsjusza. Parasolki mogą się przydać, by synoptycy zapowiadają opady deszczu do środy włącznie, a być może jeszcze w piątek. We środę spadnie drobny grad, a noc ze środy na czwartek z przymrozkami (około 2 stopni mrozu). Od piątku do niedzieli cieplej - będzie od 12 do 14 stopni na toruńskich termometrach, a i słońce powinno częściej wyglądać zza chmur. Parasolki będziecie mogli pozostawić w domach, bo weekend będzie bez opadów.

Jak popada - na drogach zrobi się ślisko. Pamiętajmy, że jesienią szybciej zapadają ciemności, do tego deszcz i zalegające liście nie wróżą nic dobrego. Warto zwolnić, bo mniejsza prędkość to wyższe bezpieczeństwo. W terenie zabudowanym prędkość dozwolona to 50 km/h, poza - możemy jechać o 40 kilometrów na godzinę szybciej. Ze względu na modernizacje - w Toruniu zwolnicie co najmniej do 40 km/h, a są miejsca którymi w ogóle nie pojedziemy, np. na Chrobrego. Warto też zwolnić w pobliżu przejść dla pieszych, a zwłaszcza w pobliżu szkół. Pieszym, warto przypomnieć jak ważne w ciemnościach są odblaski. I to nie tylko poza miastem. Szerokiej drogi!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!