Czynem społecznym ku zwolnieniu z teorii – uczniowie toruńskich szkół technicznych sami sobie wyremontowali czytelnię

i

Autor: Michał Kaproń

Czynem społecznym ku zwolnieniu z teorii – uczniowie toruńskich szkół technicznych sami sobie wyremontowali czytelnię [AUDIO]

2022-04-05 22:39

Odrapana lamperia, jarzeniówki o trupiej barwie, pozdzierany gumolit – to krajobraz, który wielu z nas zapamiętało z czasów szkolnych. Wszystko to może się zmienić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, co udowadnia inicjatywa uczniów toruńskiego Zespołu Szkół Technicznych – „Wall Done”.

Zamiast narzekać, wzięli sprawy we własne ręce. Uczniom toruńskiego Zespołu Szkół Technicznych kielnie, pace, wałki i pędzle nie powinny być obce, a jednak dla wielu było to pierwsze zetknięcie z pracami remontowymi. W ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii"” przyszli technicy postanowili wyremontować część biblioteki tworząc tym samym przyjazną przestrzeń do odpoczynku między lekcjami.

Posłuchaj naszej rozmowy z autorami projektu Wall Done

Zespół Szkół Technicznych obchodzi w tym roku setną rocznicę istnienia. Obchody okrągłego jubileuszu zapowiadane są na drugą połowę września. Z kolei w sobotę 23 kwietnia szkoła organizuje drzwi otwarte, na których kandydaci będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną.