Serial wojenny

"Czterej pancerni i pies". Ciekawostki o tym wojennym serialu! Zobaczcie zdjęcia

2023-12-06 10:00

Serial "Czterej pancerni" stał się dla wielu pokoleń produkcją kultową. To od niego chłopcy często zaczynali swoją fascynację wojskiem. Przez lata bawił i wzruszał widzów przed telewizorami, a na spotkania z aktorami przychodziły tłumy. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z nieznanymi ciekawostkami o filmie i jego produkcji.

Serial "Czterej pancerni i pies" kultowy przez dekady

"Czterej pancerni i pies" to polski telewizyjny serial wojenny, który był emitowany w latach 1966-1970. Serial składa się z 21 odcinków i opowiada historię czterech żołnierzy - porucznika Olgierda Jarosza, sierżanta Janka Kosa, kaprala Gustawa Jelenia aka Gustlika, plutonowego Grigorija Saakaszwili oraz szeregowego Tomasza Czereśniaka (pojawia się nieco później) - którzy walczą w ramach 1. Armii Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej. W towarzystwie swojego psa, Szarika, przeżywają liczne przygody, a ich misje często wymagają od nich odwagi i sprytu. Serial jest adaptacją powieści autorstwa Janusza Przymanowskiego, a reżyserem był Konrad Nałęcki.

"Czterej pancerni i pies" cieszył się ogromną popularnością i stał się jednym z kultowych polskich seriali telewizyjnych.

ZOBACZCIE nasz inny artykuł o serialu "Czterej pancerni i pies"!

Zobaczcie galerię zdjęć z ciekawostkami z serialu!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE