CSW i CKK Jordanki - jak toruńskie instytucje kultury będą funkcjonować w czerwonej strefie? [AUDIO]

2020-10-16 16:51
CSW i CKK Jordanki - jak toruńskie instytucje kultury będą funkcjonować w czerwonej strefie? [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska

Od jutra (17.10.) Toruń oraz znaczna część województwa kujawsko-pomorskiego wchodzi do czerwonej strefy. Dla mieszkańców to oznacza więcej obostrzeń, jednak w najtrudniejszej sytuacji są restauratorzy, siłownie oraz instytucje kultury, które muszą dostosować znów przestrzeń, by zniwelować ryzyko transmisji wirusa.

Alerty RCB już dziś przypominają - od jutra Toruń oraz powiat toruński wchodzą do czerwonej strefy. To przede wszystkim zaostrzenie już teraz istniejących zasad funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Zwiększa się liczba metrów kwadratowych na jedną osobę w restauracji, sklepach czy instytucjach publicznych. W najgorszej sytuacji są obecnie osoby, które prowadzą kluby fitness, aquaparki czy baseny. Od jutra wszystkie te obiekty przestają funkcjonować w części województwa kujawsko-pomorskiego, a także w części Polski.

Jak odbywały będą się zatem wydarzenia kulturalne w naszym mieście? Według najnowszych rozporządzeń rządowych - takie placówki będą mogły zapełnić jedynie 25% publiczności. Sprawdziliśmy jak będzie wyglądało to w praktyce w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Posłuchaj, jak będzie wyglądała teraz sytuacja w CKK Jordanki - mówi Karolina Szczepanowska

Większą powierzchnią, która może być udostępniona dla widzów może pochwalić się Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Obecnie dwa piętra zajmuje najnowsza wystawa Helmuta Newtona "Lubię silne kobiety". Przestrzeń jest na tyle duża, że toruńskie CSW może pomieścić więcej osób zainteresowanych.

Zapytaliśmy dyrektora CSW - Krzysztofa Stanisławskiego jak będzie wyglądało odwiedzanie galerii w czerwonej strefie

Pamiętajmy, że niezależnie od tego czy jesteśmy w przestrzeni zamkniętej czy otwartej - obowiązkowo zakrywamy usta i nos. Płyny do dezynfekcji rąk znajdziemy w każdej placówce, restauracji czy obiektu. Warto mieć także taki ze sobą.

Od jutra, do czerwonej strefy w kujawsko-pomorskim wchodzą także Bydgoszcz, Włocławek oraz powiaty bydgoski, grudziądzki, inowrocławski, mogileński, nakielski, radziejowski, toruński, tucholski, włocławski i żniński. Dodajmy, że od 3 października niezmiennie znajdują się w niej także Grudziądz oraz powiat aleksandrowski.

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE