Biblioteka na Podgórzu

i

Autor: Facebook

Miasto

Co dalej z biblioteką na Podgórzu? Jak dotąd nie podjęto jeszcze decyzji

2023-10-02 9:56

Nie zapadły jeszcze decyzje dotyczące biblioteki na Podgórzu. Nie wiadomo więc czy będzie przeniesiona, choć wszystko na to wskazuje. Niepewność taka bulwersuje mieszkańców tej dzielnicy Torunia.

Będzie przeniesienie?

Mimo przedłużającego się braku decyzji, los Biblioteki na Podgórzu wydaje się przypieczętowany, co powiązane jest z wieloletnimi planami Książnicy Kopernikańskiej.

– Projekt restrukturyzacji filii Książnicy Kopernikańskiej, zakładający m.in. scalanie mniejszych bibliotek w większe jednostki, tworzenie Centrów Kultury – z bogatym księgozbiorem i szeroką ofertą kulturalną, został opracowany w 2012 r., a uaktualniony w 2017 r., zaakceptowany i jest sukcesywnie wdrażany (np. przeniesione w ostatnich latach do nowej lokalizacji: Mediateka na Raszei, Biblioteka Multimedialna Pod Bażantem i Mediateka w Młynach) – pisze Marek Ospalski. – Działania takie odpowiadają na rosnące oczekiwania ze strony czytelników (m.in. ułatwiony dostęp – biblioteki bez barier architektonicznych, zwiększenie księgozbioru, rozszerzenie oferty kulturalnej). Aby uczynić zadość tym oczekiwaniom, potrzebna jest odpowiednia przestrzeń, nowoczesna infrastruktura i wyposażenie. Powierzchnia biblioteki przy ul. Strzałowej to 800 metrów kw. – metraż o ponad 500 metrów kw. większy niż powierzchnia obu dotychczasowych bibliotek na Lewobrzeżu. Ponadto budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z małymi dziećmi. Użytkownicy biblioteki będą mogli korzystać z bezpłatnego parkingu (często podnoszony postulat).

W obronie placówki

Zbulwersowani takim obrotem sprawy mieszkańcy Podgórza, w ramach oddolnej inicjatywy podpisują się pod petycją ws. obrony podgórskiej filii. Można ja podpisać na TEJ STRONIE.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE