Ciepłownicy z Torunia wsparli OPP [AUDIO]

2020-12-18 14:02 Mariusz Luda
PGE Toruń podzieliło się ciepłem
Autor: www.pgetorun.pl Ciepłownicy od 11 lat wspierają OPP

Już od ponad dekady dzielą się ciepłem z organizacjami pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego, a zarazem niosących pomoc potrzebującym. W ten sposób toruńscy ciepłownicy chcą wspomóc działalność fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących. Tak było i w tym roku. Na ich konta wpłynie w sumie 40 tysięcy złotych. Jedna z organizacji przeznaczy te pieniądze na tak potrzebny remont.

PGE Toruń przekazała łącznie 40 tysięcy złotych czterem organizacjom pożytku publicznego: Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Przewlekle Chorym CHRONICA, Kujawsko-Pomorskiemu Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu im. J. Korczaka, „Dorotkowo” Fundacji na Rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół oraz Dziennemu Domowi Pomocy Społecznej w Toruniu. Cztery organizacje pożytku publicznego dostały po 10 tysięcy złotych.

Jedna z organizacji przeznaczy te pieniądze na tak potrzebny remont

„Dzielimy się ciepłem” – to program, w którym nie tylko dzielimy się ciepłem wyprodukowanym w naszej kogeneracyjnej elektrociepłowni gazowej, ale tym „ciepłem”, którym możemy obdarzyć drugiego, potrzebującego człowieka, pomagając mu w trudnej sytuacji i wspierając go w codziennej walce i funkcjonowaniu. Ten wysiłek podejmują każdego dnia rodzice dzieci niepełnoprawnych, osoby chore i samotne, a  w tym wspierają ich organizacje pożytku publicznego, takie jak te, którym mogliśmy w tym roku przekazać finansową pomoc – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.  

Ogólnopolski program jest skierowany do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie m.in. w Toruniu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie. 

Świąteczny blok przy Niesiołowskiego 24 w Toruniu