Ciekawostka

Chodniki jak dzieła sztuki. Ten artysta szokuje mieszkańców i turystów. Zobaczcie zdjęcia!

2023-04-28 9:38

Mówią o nim Banksy z Lyonu (Francja). To niezwykły człowiek, podobno dawny pracownik służb drogowych, który w cudowny i nietypowy sposób naprawia ulice i chodniki. Ze swej pracy uczynił prawdziwą sztukę, co doceniają mieszkańcy miasta. Co ciekawe, nikt nie wie, jak wygląda artysta. Zobaczcie niesamowite zdjęcia w naszej galerii!

We Francji, a dokładnie w pięknym mieście Lyon na południu kraju działa niezwykły artysta. Według lokalnej ludności był on dawniej robotnikiem drogowym, ale z czasem zajął się sztuką. Chodzi o sztukę w przestrzeni publicznej, która zdobi betonowe arterie i chodniki. Nikt nie wie, jak wygląda drogowiec-artysta. Z tego względu wielu porównuje go do słynnego Banksyego. W mediach pojawił się nawet slogan: "Banksy z Francji".

Na czym polega jego działalność? Artysta łata dziurawe ulice i chodniki. Wypełnia je kolorowymi mozaikami, kolażami z kolorowych kamieni i glazury itp. jego prace opierają się o wolne koncepcje i formy. Artysta odważnie posługuje się kolorem i niekonwencjonalnymi zestawieniami kształtów. Mieszkańcy doceniają jego dzieła i robią im regularnie zdjęcia. Niedawno informacje o Banksym z Lyon obiegły świat.

Wiadomo tylko, że artysta posługuje się pseudonimem Ememem. Nabrał on rozgłosu dość niedawno, o czym wspominaliśmy. Jednak faktycznie działa lokalnie już od 11 lat.

Sprawdźcie naszą galerię zdjęć!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE