Chłodny poranek w Toruniu, a wieczorem może popadać [Pogoda w Toruniu]

2021-09-21 6:50
Chłodny poranek w Toruniu, a wieczorem może popadać [Pogoda w Toruniu]
Autor: pixabay.com

W Toruniu noce i poranki są coraz chłodniejsze, w ciągu dnia temperatura sięga maksymalnie 15 stopni. Na wieczorny spacer warto zabrać ze sobą nie tylko coś cieplejszego, ale i parasol może okazać się niezbędny.

Dziś (21.09.) torunianie, którzy wstali wcześniej mogli się naprawdę mocno zdziwić. Na termometrach odczyty w okolicach 2-3 stopni, duża wilgotność powietrza oraz dość chłodny wiatr. Ta sytuacja w ciągu dnia się nam wyraźnie zmieni. Słońce powoli rozgrzewa Toruń, a maksymalna temperatura na dziś to okolice 14-15 stopni. W ciągu dnia aura bezopadowa, wieczorem i w nocy synoptycy doradzają, by zabrać ze sobą parasol. Opady nie będą intensywne - do 2 mm. Ciśnienie lekko podwyższone - 1017 hektopaskali.

Uwaga kierowcy - dziś warto zaplanować nieco więcej czasu na rozruch samochodu. Niska temperatura na zewnątrz sprawi, że nawiew na szyby może okazać się niezbędny. Dodatkowo zachowajcie wyjątkową ostrożność przejeżdżając przez Toruń. Nieco większy ruch w okolicach Dworca Wschodniego oraz przy moście J. Piłsudskiego. Jutro warto pomyśleć o tym, by przesiąść się do autobusu, tramwaju czy na rower. Miasto włącza się w obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Więcej o tym przeczytacie poniżej.