Chełmińską po nowemu: ważna zmiana ruchu w Toruniu

2022-07-26 20:46
Chełmińską po nowemu: ważna zmiana ruchu w Toruniu
Autor: MZK w Toruniu Jadąc w kierunku Wrzosów będziemy musieli skręcić w nową aleję

Kolejna zmiana organizacji ruchu szykuje się przy Szosie Chełmińskiej. Chodzi o odcinek między ul. Dekerta a skrzyżowaniem z ul. Bema i ul. Podgórną.

Od najbliższej soboty 30 lipca ruch w kierunku Wrzosów będzie odbywał się nowowybudowaną wschodnią jezdnią al. 700-lecia. Ruch w kierunku centrum będzie odbywał się tak jak dotychczas. Wyłączony z ruchu zostaje odcinek Szosy Chełmińskiej, który odtąd będzie pełnił wyłącznie funkcję dojazdu do posesji.

Zmiany są związane oczywiście z budową nowej linii tramwajowej na Jar. W jej ramach realizowany jest również odcinek tzw. Trasy Staromostowej, czyli al. 700-lecia. Kiedy połączy się on z obecnie istniejącym odcinkiem na wysokości Osiedla Młodych?

Tego wciąż nie wiadomo. Na przeszkodzie stoi skomplikowany stan prawny działki na której miało powstać Centrum Handlowe Solaris. Dopiero po jej uregulowaniu ma być możliwe zrealizowanie ostatniego prawobrzeżnego odcinka trasy od ul. Dekerta do ul. Gałczyńskiego i dalej do al. Jana Pawła II.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE