Toruń

i

Autor: Pixabay Toruń na liście najbardziej nieuprzejmych miast!

Ciekawostka

Chamskie miasta w Polsce. Zobacz, czy w rankingu jest twoja rodzinna miejscowość!

2023-12-04 8:35

To czy w danym mieście żyje się dobrze, czy nie, zależy od wielu czynników. Które miasta w Polsce są najbardziej nieuprzejme? Na którym miejscu znalazł się Toruń? Poznaliśmy najnowszy ranking.

Chamskie miasta

Międzynarodowa platforma edukacyjna Preply opracowała ranking najbardziej nieuprzejmych i niegrzecznych miast w Polsce. Autorzy zestawienia oparli się o opinie ok. 1550 mieszkańców z 19 największych miast w kraju. Zapytano ich o częstotliwość występowania nieuprzejmych i chamskich zachowań. Istotne było jedno kryterium - dana osoba musiała mieszkać w mieście przynajmniej rok. Chodziło oczywiście o możliwość zdobycia doświadczeń i wyrobienie sobie zdania.

Osoby ankietowane były pytane m.in. o ignorowanie nieznajomych, rozmawianie przez głośnik w miejscu publicznym lub bycie niegrzecznym i chamskim wobec pracowników obsługi (np. sklepu). Po przeanalizowaniu wyników autorzy przedstawili ranking 10 najbardziej nieuprzejmych miast w Polsce.

Pierwsze, niezaszczytne miejsce przypadło Łodzi. Tamtejsi mieszkańcy są uznawani za hałaśliwych, niekulturalnych (szczególnie za kierownicą) i pochłoniętych przez używanie telefonów komórkowych w miejscach publicznych.

Drugie miejsce na podium przypadło Lublinowi. Na trzecim miejscu znalazła się Warszawa. Które miejsce zajął Toruń? Miasto Kopernika znalazło się na dziewiątym miejscu - po Kielcach i przed Olsztynem.

Oto ranking najbardziej nieuprzejmych miast w Polsce:

  1. Łódź,
  2. Lublin,
  3. Warszawa,
  4. Częstochowa,
  5. Kraków,
  6. Radom,
  7. Gliwice,
  8. Kielce,
  9. Toruń,
  10. Olsztyn.

Przygotowano też ranking najbardziej uprzejmych miast Polski, jednak zabrakło w nim Torunia, co nie jest dobrym znakiem. W pierwszej trójce znalazły się: Szczecin, Wrocław oraz Katowice. Autorzy rankingu twierdzą, że taki wynik świadczy o jednym - na zachodzie kraju żyje się lepiej (mniej stresu, większe zarobki). Ponadto wpływ Europy Zachodniej też robi swoje. Najgorzej życie oceniają mieszkańcy Polski Środkowej i Wschodniej.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE