Pijana matka

i

Autor: KMP Rypin Kobieta była pijana

Nietrzeźwi kierowcy

Była pijana. Chciała prowadzić auto z dzieckiem!

2023-03-23 9:07

Ponad dwa promile alkoholu we krwi miała 27-latka, która przyjechała do szkoły po swoje dziecko. Widząc całą sytuację inna kobieta zabrała jej kluczyki i wezwała policję. Zatrzymana matka za ten czyn odpowie przed sądem karnym, grozi jej do dwóch lat więzienia oraz grzywna.

Wczoraj, tj. w poniedziałek (20 marca 2023 roku) dyżurny policji w Rypinie został poinformowany, że do jednej ze szkół na terenie gminy Skrwilno przyjechała pijana kobieta odebrać swoje dziecko i została przez nią zatrzymana. Natychmiast udali się tam policjanci z „drogówki”. 

Na miejscu funkcjonariusze zastali świadka. Z jej relacji wynikało, że zauważyła kobietę, która przyjechała do szkoły samochodem, a jej zachowanie sugerowało, że może być pijana. Dodatkowo przechodząc obok, wyczuła od niej alkohol. Zgłaszająca cały czas obserwowała kobietę, a gdy ta wspólnie ze swoim dzieckiem próbowała ponownie wsiąść do samochodu i odjechać, zabrała jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety, okazało się, że miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Była to 27-latka z gminy Skrwilno. Funkcjonariusze od razu zatrzymali jej prawo jazdy. Policjanci zaopiekowali się również dzieckiem kobiety, które zostało przekazane pod opiekę członkom rodziny.  

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latka odpowie przed sądem. Grozi jej do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna. 

Postawę świadka, który zareagował i nie dopuścili do tego, by pijana kobieta ponownie wsiadła do samochodu należy pochwalić. Jest to postawa godna naśladowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE