„Bobisiowi to nie pomoże, a w sprawie karnej może zaszkodzić”. Ogromne emocje po śmierci psiaka z Torunia [AUDIO]

2021-04-12 17:57 Marta Łazarska
„Bobisiowi to nie pomoże, a w sprawie karnej może zaszkodzić”. Ogromne emocje po śmierci psiaka z Torunia [AUDIO]
Autor: Facebook.com/ Fundacja Najlepszy Przyjaciel Pies Bobik

W ten weekend, znaczna część toruńskich zwierzolubów żyła tylko jedną historią. Zdjęcie skrajnie wychudzonego shar peia wzbudziło bardzo dużo emocji. Bobik został odebrany interwencyjnie przez Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt. Niestety nie udało mu się dojść do siebie.

Opiekę nad zabiedzonym psem przejęła Fundacja Najlepszy Przyjaciel, która współpracuje z TTOPZ. Bobik trafił do weterynarza z niedowagą, problemami z tarczycą i nerkami oraz zbyt dużym sercem. Przerośnięte pazury wskazywały na to, że długo nie wychodził poza swój dom. Pies nie przypominał innych shar peiów. Szanse na jego wyzdrowienie i powrót do pełnej sprawności nie były duże, jednak postanowiono zawalczyć o czworonoga. Wczoraj (12.04.) Fundacja Najlepszy Przyjaciel poinformowała, że mimo natychmiastowej pomocy – Bobika nie udało się uratować.

Historia Bobika jest niestety smutnym przykładem jak często nie wiemy, co dzieje się za ścianą. Śmierć psa wzbudziła ogromne emocje, które zaczęły mieć skrajne efekty. Zaczęto udostępniać wizerunek jego właściciela, pojawiły się groźby w jego kierunku, a także jego znajomych.  Samosąd, ani oczernianie mężczyzny nie pomoże już Bobikowi, a może przeszkodzić w sprawie – mówią jednym głosem Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt oraz Fundacja Najlepszy Przyjaciel.

Posłuchaj naszej rozmowy z Agnieszką Szarecką z Fundacji Najlepszy Przyjaciel

Kroki prawne w tej sprawie zapowiedziało już Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Labradorka Misza szkoli się na psa przewodnika w Urzędzie Miasta w Legionowie