Biegiem po pomoc dla toruńskiego schroniska. Ósmy raz pomagamy z Psiebiegnij się

2022-06-08 16:50

To jedna z ulubionych imprez miłośników biegania i pomagania. Po raz ósmy wszyscy chętni torunianie będą mogli wziąć udział w Psiebiegnij się. Cały dochód zebrany podczas imprezy wspiera toruńskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.

Do ruchu i pomagania w tym biegu zachęcać nie trzeba. Ósmy raz mieszkańcy Torunia będą mogli wziąć udział w akcji Psiebiegnij się. To okazja, by ruszyć się w pięknych okolicznościach przyrody i przy okazji w miłym towarzystwie. Trasą naszego biegu jest teren parku na Bydgoskim Przedmieściu. Naszym towarzyszem może być nasz czworonóg. Organizatorzy, Stowarzyszenie Marmel, zachęca, by po prostu wziąć udział w tej akcji - niezależnie od tego w jakim tempie przebiegniemy, z kim oraz jak szybko.

- Z racji utrudnień, trasa w tym roku będzie miała jedno kółko. Co więcej, pobiegniemy nieco inaczej w związku z pracami w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Startujemy w okolicach Psiego Parku, niedaleko parkingu przy działkach, ruszamy dalej szutrową drogą, którą dojeżdżamy na co dzień nad Martówkę aż na Błonia Nadwiślańskie. Naszą metą w tym roku będzie brama schroniska. To już ósma edycja tego biegu, jeśli ktoś jeszcze nie brał w nim udziału - to też świetny czas, by zacząć swoją przygodę z naszą imprezą. To pomaganie, dodatkowo w świetnej atmosferze - powiedział nam organizator biegu, Piotr Marach.

Wpisowe to 20 złotych, choć organizatorzy zachęcają do hojnych wpłat. Ważne, by zmieściły się w skarbonce. Całość zebranych pieniędzy wspiera podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Dodajmy, że oprócz samego biegu, na wszystkich uczestników czeka loteria fantowa, w której każdy wygrywa. Znajdziecie tam także gadżety od nas.

Biuro zawodów czynne będzie w niedzielę od godziny 09:00, zaś sam bieg startuje o godzinie 10:00. Więcej na ten temat znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku. Nad tekstem znajdziecie galerię z poprzedniej edycji Psiebiegnij się.

Psiebiegnij się w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE