Urząd Marszałkowski w Toruniu

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

Będą nowe boiska oraz sale gimnastyczne w regionie. Nabór wniosków do 24 lutego!

2023-02-13 11:56

Jeszcze do 24 lutego 2023 roku Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych w ramach dwóch konkursów na poziomie samorządowym. W tym roku na rozbudowę infrastruktury sportowej w naszym regionie samorząd województwa przeznaczy 3,5 mln złotych.

Do 24 lutego 2023 roku jednostki samorządu terytorialnego mogą składać jeszcze wnioski o dofinansowanie na infrastrukturę sportową. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczył na ten cel 3,5 mln. zł. W ramach inwestycji będzie można sfinansować budowę nowych boisk, siłowni zewnętrznych oraz sal gimnastycznych.

Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy szczególnie z myślą o małych miejscowościach, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie dysponują obecnie odpowiednimi obiektami – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Mała infrastruktura sportowa

Pierwszy z naborów dotyczy marszałkowskiego programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa. Wsparcie umożliwi budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz realizację inwestycji uzupełniających, np. dobudowę szatni, wymianę lub budowę ogrodzenia, montaż oświetlenia. Wartość zadania nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50 procent wartości inwestycji. Priorytetowo traktowane będą inicjatywy dotyczące tzw. terenów zdegradowanych, między innymi siedlisk popegeerowskich. Na realizację tych zadań samorząd województwa przeznacza milion złotych.

Zasady naboru wniosków i niezbędne dokumenty

Sale gimnastyczne

Drugi nabór dotyczy budowy i wyposażenia przyszkolnych sal gimnastycznych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50 procent wartości robót w 2023 roku i 33 procent wartości całego zadania. Na realizację inwestycji samorząd województwa przeznacza 2,5 mln złotych. Priorytetowo traktowane będą m.in. inicjatywy jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie nie posiadają pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

Zasady naboru wniosków i niezbędne dokumenty

Formularze wraz z załącznikami należy przesłać do 24 lutego na adres: punkt.informacyjny@kujawsko-pomorskie.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE