Bardzo dobre występy wioślarzy AZS-u Toruń w MPJ w Poznaniu [AUDIO, GALERIA]

2020-09-15 16:00 Mariusz Luda

Srebro w czwórce ze sternikiem, złoto w ósemce – bardzo dobre występy wioślarzy AZS-u UMK Toruń w rozegranych na początku września Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu. Pięknie popłynęły też kobiety – zdobywając srebro w dwójce oraz złoto w czwórce bez sterniczki.

Historia zatoczyła koło. Blisko trzy dekady temu o dobre wyniki na Poznańskiej Malcie walczył toruński olimpijczyk, Sławomir Kruszkowski. W tym roku, po medale sięgnął jego syn, Kacper.

Bardzo dobre występy wioślarzy AZSu Toruń w MPJ w Poznaniu

Ciężka praca przełożyła się na tegoroczne wyniki juniorów w Poznaniu. O cele na najbliższe miesiące zapytaliśmy srebrnego i złotego medalistę MP, Kacpra Kruszkowskiego.

Kacper Kruszkowski sięgnął po złoto w ósemce. Srebro zdobył w czwórce ze sternikiem

Złote i srebrne medale cieszą tym bardziej, że pozwalają poważnie myśleć o startach torunian na olimpiadzie. Czy młodzi następcy powtórzą wyniki Łukasza Pawłowskiego, czy Sławka Kruszkowskiego, a może sięgną jeszcze wyżej? – czas pokaże. Tata, a zarazem trener Kacpra – Sławomir Kruszkowski bardzo na to liczy.

Czy młodzi następcy powtórzą wyniki Łukasza Pawłowskiego, czy Sławka Kruszkowskiego na olimpiadzie?

Na dwadzieścia siedem osad w tegorocznym zestawieniu Mistrzostw Polski Juniorów w Wioślarstwie, toruński AZS zajął drugą pozycję. Lepsza w Poznaniu była tylko Lotto Bydgostia. Więcej o zawodach oraz wyniki Enea Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie w Poznaniu znajdziesz TUTAJ.

Pozyskiwanie leku dla pszczół

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.