Aż sześciu zatrzymanych do sprawy zabójstwa 19-latka z Kujawsko-Pomorskiego. Są zarzuty

2021-01-09 19:46 Magdalena Witt-Ratowska
Zatrzymany do zabójstwa 19-latka
Autor: Komenda Miejska Policji we Włocławku Zatrzymany do zabójstwa 19-latka

Cios nożem w udo i pozostawienie rannego na poboczu w lesie koło Włocławka. Tak wyglądały okoliczności śmierci 19-letniego mężczyzny. Kujawsko-pomorska policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa, do którego doszło kilka dni temu. Są zarzuty dla dwóch osób. Sprawcy może grozić nawet dożywocie.

Przypomnijmy, 6 stycznia policja otrzymała informację, że przy leśnej drodze żużlowej niedaleko miejscowości Marianki (gmina Brześć Kujawski) znaleziono ciało młodego mężczyzny. Wszystko wskazywało na udział osób trzecich, bo 19-letni mieszkaniec Włocławka miał ranę kłutą.

Policjanci z Włocławka oraz komendy wojewódzkiej wytypowali i zatrzymali do wyjaśnienia aż sześć osób. Dwóch podejrzanych, w wieku 23 i 29 lat, usłyszało zarzuty.

W prokuraturze starszy z nich usłyszał zarzut zabójstwa poprzez zadanie ciosu nożem w udo i pozostawienie rannego bez udzielenia pomocy, natomiast młodszy odpowie za pozostawienie rannego bez pomocy w kompleksie leśnym.

Za zabójstwo 29-latkowi może grozić kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Natomiast 23-latkowi za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu może grozić kara do 3 lat więzienia

- informuje st.sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Dzisiaj (9 stycznia) na wniosek śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Za kratkami spędzą najbliższe trzy miesiące.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Ptasia grypa w kujawsko-pomorskiem