Atak antyszczepionkowców na dom dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Sprawa trafiła do prokuratury

2021-08-03 11:06
Atak antyszczepionkowców na dom dziecka w Aleksandrowie Kujawskim
Autor: Placówka Socjalizacyjna Aleksandrów Kujawski Padły groźby wobec dyrektorki. Sprawa trafiła do prokuratury

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie wtargnięcia antyszczepionkowców do domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Złożyła je dyrektorka placówki twierdząc, że została wielokrotnie obrażona i jest zastraszana przez grupę osób, na czele której stoi pozbawiony praw rodzicielskich ojciec czwórki dzieci, podopiecznych placówki. Wcześniej, zgodę na szczepienie wyraził opiekun prawny wychowanków.

Dyrektor, Alina Mikołajska zauważa, że wtargnięcie antyszczepionkowców odbyło się w obecności dzieci. Były szczekaczki, bannery, krzyki i wrzaski, a przede wszystkim słowa powszechnie uznawane za obelżywe, a nawet groźby. Zarzucono jej, że szprycuje dzieci i przeprowadza na nich eksperymenty medyczne. Mówi też o internetowym hejcie i że antyszczepionkowcy chcą jej śmierci.

Kobieta, pomimo, że z 33 letnim doświadczeniem w pracy pedagoga i wychowawcy do dziś nie może się uspokoić. By zasnąć, konieczne są tabletki. Ma wsparcie rodziny, pracowników, psychologa, wspiera ją też sędzia rodzinny. Zaznacza, że z problemem borykają się też inne placówki z Aleksandrowa Kujawskiego.

Zawiadomienie na komisariacie złożyli też antyszczepionkowcy. W piśmie, zarzucają dyrektorce łamanie praw dziecka, a szczepienia nazwali eksperymentem medycznym. Po tym zawiadomieniu, policja przesłuchała dyrektorkę, ale przesłuchań antyszczepionkowców po złożeniu doniesienia do prokuratury na razie brak.

AQUA Toruń otwarte!

W placówce zaszczepiono ośmioro na szesnaścioro podopiecznych. 5-6 dzieci jest poniżej 12 roku życia i nie może być zaszczepiona.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!