Angels Toruń

i

Autor: Przemysław Szatkowski

Angels Toruń z sukcesem! Futboliści z Torunia weszli do fazy play-off!

2022-10-20 13:32

Futboliści amerykańscy z Angels Toruń weszli do fazy play-off Polskiej Futbol Ligi. W ćwierćfinale na własnym boisku zagrają z Litwinami (Kaunas Dukes). To będzie ich pierwszy mecz międzynarodowy.

Ćwierćfinał w Toruniu

Angels Toruń weszli do Play off z kompletem punktów. W sezonie wygrali wszystkie 4 spotkania i mają nadzieję kontynuować tę passę do końca sezonu. W ¼ drogi do finału na własnym boisku podejmą Litwinów z Kaunas Dukes z Kowna. Dla toruńskich futbolistów będzie to pierwsze międzynarodowe starcie. Litewscy gracze już w pierwszym sezonie w Polskiej Futbol Lidze awansowali do fazy play-off. Angels Toruń ze względu na lepszy bilans punktowy są gospodarzami ćwierćfinału. Swoje mecze rozgrywają na boisku przy Szosie Chełmińskiej 75.

Mecz odbędzie się w sobotę 22 października o godzinie 14.00.

Po zakończonej fazie grupowej wychodzimy z pierwszego miejsca w tabeli na ostatnią prostą. Nasz cel w tym sezonie jest najwyższy i nie możemy pozwolić sobie na żadne błędy. W fazie play-off nie ma już dwumeczu, drużyna przegrana kończy sezon z ostatnim gwizdkiem. Jest to dodatkowy element motywujący. Będzie to pierwszy mecz międzynarodowy w historii klubu, więc tym bardziej cieszy nas fakt, że rozgrywamy ćwierćfinał przed własną publicznością, obiecujemy dużo emocji oraz że nie zawiedziemy naszych kibiców - przekazał Michał Podobieński, kapitan i rozgrywający Angels Toruń.

Angels Toruń

i

Autor: Przemysław Szatkowski

Juniorzy na medal

W fazie pucharowej zameldowali się także juniorzy Angels. W półfinale mistrzostw Polski juniorów zagrają z Kraków Kings. W ubiegłych latach juniorzy Angels dwa razy z rzędu zdobyli wicemistrzostwo, więc apetyt na złoto jest ogromny. Rozgrywki juniorskie w Polsce są w formule U19, ale najmłodsi wychowankowie Angels zaczynają już w wieku 12 lat. Angels Toruń wciąż prowadzą otwartą rekrutację - w każdy wtorek o godzinie 19:45 na boisku MOSiR przy ul. Szosa Chełmińska 75. Na zainteresowanych dołączeniem do drużyny czekają trenerzy, zapraszamy!

Głównym celem drużyny juniorskiej nie jest dla nas zdobywanie mistrzostw, tylko ukształtowanie zawodników. Uczynienie z tych młodych ludzi prawdziwych sportowców, co pomoże im odnosić sukcesy zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym. Dobre wyniki naszych juniorów są wypadkową tego jak duży nacisk kładziemy na rozwój tej sekcji. W głównym składzie Angels już teraz występuje wielu zawodników, którzy wciąż są juniorami. Mowa oczywiście o 18 i 19 latkach, jednak najmłodszy z trenujących u nas zawodników ma lat 12 - informował Marcin Mosakowski, prezes KS Angels Toruń.