Wojsko USA w Toruniu

Amerykańscy żołnierze opowiadali o wojsku toruńskiej młodzieży. Zobaczcie zdjęcia!

2023-03-24 12:27

Stacjonujący w Toruniu amerykańscy żołnierze uczestniczyli w środę i czwartek (22 i 23 marca 2023 roku) w zorganizowanych w Urzędzie Marszałkowskim spotkaniu z uczniami klas mundurowych VI Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Mundurowego w Toruniu. Zobaczcie zdjęcia z niecodziennego spotkania!

Amerykańscy żołnierze i polska młodzież

Przedstawiciele 1. Batalionu 7. Pułku Artylerii Polowej Armii Stanów Zjednoczonych, który stacjonuje w naszym mieście, opowiedzieli uczniom klas mundurowych o strukturze armii USA, podstawowych celach Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) oraz ścieżce rozwoju jaką oferuje amerykańska armia.

Można było też usłyszeć informacje o codziennym życiu w amerykańskim garnizonie, o szkoleniach oraz innych aspektach zawodu żołnierza. Była okazja do zadawania pytań i samodzielnego sprawdzenia, ile waży podstawowy żołnierski ekwipunek.

Współpraca z wojskiem USA

Współpraca samorządu województwa z kolejnymi batalionami amerykańskiej armii trwa od samego początku ich stacjonowania w Toruniu (jesień 2017). W ciągu pięciu lat jej żołnierze i oficerowie wielokrotnie brali udział w ważnych dla regionu wydarzeniach, angażowali się w wolontariat oraz spotykali z mieszkańcami naszego miasta.

Polecamy galerię zdjęć ze spotkania wojskowych z młodzieżą!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE