Kultura i rozrywka

Ale Foto Fest. Wędrówka krajobrazem w Aleksandrowie Kujawskim

2023-10-02 9:52

Wernisaż rozpoczął się późnym popołudniem MCK w Aleksandrowie Kujawskim. Jest to pierwsza wystawa, przedstawiającą prace członków założonej przez Grzegorza Misiaka fotograficznej grupy w Aleksandrowie Kujawskim. Po Aleksandrowie planowane jest pokazanie wystawy miłośnikom fotografii w pozostałych miastach powiatu aleksandrowskiego oraz w Toruniu.

Tążyna

i

Autor: Kamil Sadowski

Przyjemność dla oka

Ale Foto Fest to wędrówka krajobrazem. Na prezentowanych zdjęciach krajobraz przestaje być widokiem, a staje się obrazem, to jest nabiera wartości artystycznej, ponieważ wszystkie jego części składają się na całość przyjemną dla oka. Całość zaś przedstawia treść "wyrazistą i jedną", jak pisal kiedyś Bułhak.

W tym krajobrazie, który przestał być widokiem powstaje fotograficzna opowieść, której początek znajduje się w afirmacji harmonijnego pejzażu dawnego pogranicza, jaki ocalał losowi na przekór.

Wystawę można obejrzeć w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim

Grzegorz Misiak - członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, satyryk, współzałożyciel i wiceprezes fundacji Ypsilon Art.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE