Mikołaj Kopernik Toruń

i

Autor: Pixabay Ile zapłacą za akademiki studenci w Toruniu?

Studia

Akademiki w Toruniu. Koszty zakwaterowania i lokalizacje. Sprawdźcie sami!

2023-10-04 9:41

Początek nowego roku akademickiego 2023/24 już niebawem. Przyszli studenci mają, w związku z tym wiele ważnych spraw do załatwienia i rzeczy do przygotowania m.in. wybór miejsca w akademiku, jeśli na takowy się zdecydują.

Akademiki w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu posiada dwa skupiska domów studenckich: tzw. miasteczko akademickie na Bielanach przy ul. Gagarina, czyli tam, gdzie znajduje się serce UMK oraz tzw. akademiki centrum przy Starym Mieście między ulicami Mickiewicza i Słowackiego. Na ogół większość z akademików jest w dobrym stanie technicznym i sanitarnym. Wiele z nich w ostatnich latach przechodziło gruntowne remonty, co znacznie podniosło standard życia studentów.

Uniwersytet posiada 11 akademików: nr 1, nr 2, nr 3, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8, nr 9, nr 10, nr 11, nr 12. Nie ma domu studenckiego nr 4, którego wyobrażenie doczekało się wielu mitów i stało się swego rodzaju miejską legendą.

Warto pamiętać, że w opinii wielu absolwentów uczelni, czas spędzony w akademikach był jednym z najlepszych oraz stanowił o esencji życia studenckiego. Społeczność akademicka jest znacznie bliższa, gdy wybierze się dom studencki zamiast stancji, których ceny w ostatnich miesiącach szybują w górę.

Jakie są ceny akademików w Toruniu?

Jakie są ceny domów studenckich UMK w Toruniu? Przedstawiamy poniżej aktualny cennik (zarządzenie Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z 11 sierpnia 2021 roku). Stawki są oczywiście miesięczne.

  • Pokój jednoosobowy – 550 zł. (22 zł. za dobę),

  • Pokój jednoosobowy dla osoby niepełnosprawnej – 500 zł. (20 zł. za dobę),

  • Miejsce w pokoju dwuosobowym z łazienką oraz pokoju o zwiększonym metrażu (pokoje o zwiększonym metrażu, czyli te, które do tej pory były trzyosobowe w domach studenckich: 1, 6, 7, 8, 9, 12) – 450 zł. (17 zł. za dobę),

  • Miejsce w pokoju dwuosobowym w DS. nr 10 i nr 11 – 400 zł. (16 zł. za dobę),

  • Miejsce w pokoju dwuosobowym w DS. nr 1, nr 3, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8, nr 9, nr 12,

  • Miejsce w pokoju trzyosobowym – 300 zł. (12 zł. za dobę).

Prywatne akademiki w Toruniu

W Toruniu działają też prywatne akademiki np. Apartamenty Forte, które funkcjonują od 2017 roku na Osiedlu Sztuk Pięknych. Pokoje dla studentów mieszczą się w dwóch budynkach A i B. Łącznie przeznaczonych dla studentów jest 58 pokoi o wysokim standardzie. Ceny wynajmu: od 1199 zł. do 1549 zł. za  1 osobę miesięcznie. Ceny są różne w zależności od pokoju

Dla potencjalnych studentów dostępny jest także prywatny akademiki Akademikus Toruń znajdujący się przy ul. Broniewskiego 35. W tej placówce oferowane są pokoje 1 osobowe w cenie 1250 zł. za miesiąc lub 2 osobowe w cenie 900 zł. za miesiąc. Preferowany czas zakwaterowania studenta to jeden semestr lub cały rok akademicki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE