Adrian Mól wiceprezydentem Torunia? Michał Zaleski zabrał głos

i

Autor: Facebook.com/Adrian Mól

Adrian Mól wiceprezydentem Torunia? Michał Zaleski zabrał głos

2021-12-30 13:03

Prezydent Michał Zaleski potwierdził to, o czym nieoficjalnie mówiło się już od kilku tygodni. Jego zastępcą z ramienia PIS zostanie Adrian Mól. Trwają jednak rozmowy o tym kiedy miałoby się to stać oraz jakie obowiązki przejmie.

Adrian Mól miałby zastąpić Zbigniewa Rasielewskiego, który poinformował o swoim odejściu w maju. Swoją funkcję pełnił do końca sierpnia. Od tego czasu fotel wiceprezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu był pusty. Nieoficjalnie mówiono o kandydaturze innych radnych m.in. Wojciecha Klabuna czy Michała Jakubaszka. Informację o tym, że to właśnie Adrian Mól miałby zostać wiceprezydentem potwierdził na wczorajszej (29.12.) konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Rozmawiamy o podjęciu naszej współpracy. To są dobre rozmowy, zmierzające do uzgodnień, a nie do rozstania. Tyle mogę na dziś powiedzieć. Wkrótce poinformujemy o zakresie zadań, jakimi zajmie się w urzędzie miasta pan przyszły prezydent Adrian Mól oraz terminem, kiedy miałoby się to stać - powiedział prezydent Zaleski.

Tu nie kończą się roszady. Obecnie Adrian Mól jest także rzecznikiem wojewody kujawsko-pomorskiego oraz radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Torunia. Jego miejsce w radzie zajmie prawdopodobnie Karol Maria Wojtasik.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE