40 lat Zielonej Solidarności. Toruń upamiętni tę rocznicę wystawą zdjęć i pamiątek [AUDIO, GALERIA]

2021-04-04 12:00 Mariusz Luda

Zielona Solidarność, a tym samym polska Wieś - w tym roku będzie miała swoje święto. 12 maja, minie 40 lat od powołania Solidarności Rolników Indywidualnych. Z tej okazji, Książnica Kopernikańska w Toruniu przygotowuje wyjątkowe wystawy i prezentacje. Nie zabraknie unikatowych, niepublikowanych dotąd zdjęć oraz pamiątek, druków i książek. Około 40 zdjęć dopiero teraz „zdjęto” z negatywów.

O czasach, w których ówczesna Służba Bezpieczeństwa próbowała skłócić rolników z robotnikami, a w sklepach brakowało żywności - młode pokolenie usłyszy też w specjalnej prezentacji multimedialnej. Już teraz możemy o nich poczytać na kartach wyjątkowego kalendarza – informuje Katarzyna Tomkowiak z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

40 lat Zielonej Solidarności
SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową

Planszowa wystawa okolicznościowa na początku maja, a na pewno w rocznicę, 12-go maja stanie przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. Wystawę pamiątek, druków i książek zobaczycie w Książnicy Kopernikańskiej, która w tym samym czasie na swojej stronie i w mediach społecznościowych opublikuje prezentację multimedialną. A więcej w temacie już niebawem na Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!