3 kolejne przypadki koronawirusa w kujawsko-pomorskiem. Jeden w powiecie toruńskim!

2020-03-20 18:28
3 kolejne przypadki koronawirusa w kujawsko-pomorskiem. Jeden w powiecie toruńskim!
Autor: pixabay.com 3 kolejne przypadki koronawirusa w kujawsko-pomorskiem. Jeden w powiecie toruńskim!

Kolejne przypadki koronawirusa w naszym województwie. Około 16:30 na swoim koncie na Twitterze poinformowało o tym Ministerstwo Zdrowia. Kim są nowi zarażeni? Sprawdźcie poniżej.

W województwie kujawsko-pomorskim mamy 14 przypadków zarażenia koronawirusem. Od wczoraj wzrosła liczba osób hospitalizowanych - teraz to 37 pacjentów. Poddanych kwarantannie w województwie mamy 2066, a pod nadzorem epidemiologicznym już 2518 osób.​ Dziś pojawiła się trójka nowych chorych. Jeden z nowych przypadków zarażeń koronawirusa przytrafił się w powiecie toruńskim. Poinformował o tym na swojej popołudniowej konferencji prezydent miasta Michał Zaleski. Zarażony to 56-letni mężczyzna, który przebywa w kwarantannie domowej. Pozostałe dwa przypadki to również mężczyźni, którzy wrócili z zagranicy. Obecnie przebywają w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy. Stan wszystkich zarażonych koronawirusem jest określany jako dobry.

To kolejny dzień, w którym jesteśmy wszyscy za siebie odpowiedzialni. Miejmy świadomość, że przestrzeganie określonych norm, a wręcz rygorów służy tylko jednemu celowi – abyśmy uniknęli zarażenia wirusem, aby nie dotknęły nas najtrudniejsze skutki epidemii – powiedział prezydent Michał Zaleski

Dobra wiadomość popłynęła również z toruńskiego magistratu. Osoba, która została poddana testom na koronawirusa otrzymała wyniki. Te są negatywne. W powiecie toruńskim czekamy jeszcze na wynik 30 testów na obecność koronawirusa. Na tym obszarze przebywa w kwarantannie około 300.