25 milionów złotych dla toruńskich NGO'sów

2020-07-09 19:38 Mariusz Luda
NGO'sy z dotacją miasta
Autor: Magda Witt-Ratowska Toruń na działania społeczne przeznacza w tym roku 25 milionów złotych

400 projektów realizowanych przez 300 toruńskich organizacji pozarządowych. Miasto przeznacza na nie 25 milionów złotych, a toruńskie NGO’sy proponują kolejne realizacje wspierające mieszkańców Torunia. Swoimi działaniami promują sport i rekreację oraz kulturę. Miasto nie mówi nie.

Za pieniądze z miejskich dotacji realizowanych jest obecnie prawie 400  projektów, prowadzonych przez ponad 300 toruńskich organizacji pozarządowych. I to nie koniec. Kontynuujemy zlecanie organizacjom pozarządowym wykonanie kolejnych zadań publicznych – informuje magistrat. W tym roku, wartość podpisanych umów z organizacjami pozarządowymi wynosi ponad 25 milionów złotych.

W czerwcu miasto wróciło do realizacji zadań z listopada, które ze względu na epidemię koronawirusa musiały zostać wstrzymane. Projekty dotyczą rozwoju sportu w drugim półroczu 2020 oraz wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej. Na pierwszy gmina przeznaczy 400 tysięcy złotych, na drugi – blisko 380 tysięcy złotych.

Do końca roku NGO’sy muszą zorganizować i zapewnić start zawodnikom w międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeniach sportowych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia (Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz organizacja memoriałów i turniejów cyklicznych) oraz swoimi działaniami wesprzeć rozwój kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywać tradycję narodową.

Działania sportowe chce realizować 28 organizacji, kulturalne zaś – 29.

Jednocześnie miasto wprowadza zmiany w umowach dotacyjnych, by pomóc zrealizować działania bez względu na epidemię koronawirusa. Zmiany dotyczą m.in. sposobu realizacji zadań, modyfikacji w harmonogramach i kosztorysach  wynikających ze szczególnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym. „Tam, gdzie jest to możliwe, wdrażamy zdalne formy realizacji zadań publicznych. Aktualnie,  na prośbę realizatorów zadań, uzgodniono modyfikacje dla 116 zadań publicznych (realizowanych przez 114 organizacji pozarządowych). Kolejne są w trakcie przygotowania” – informuje toruński magistrat.

Zbierali złom charytatywnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.