20 tysięcy dla bezdomniaków. To po VIII Pikniku Przyjaciół Schroniska w Toruniu [AUDIO, GALERIA]

2021-09-13 20:28

To była wyczekiwana edycja Pikniku Przyjaciół Schroniska. Przez ostatnie 2,5 roku nie mogła się odbyć przez pandemię. Torunianie nie zawiedli i przekazali placówce imponującą kwotę.

Trzeba przyznać, że toruńskie schronisko ma za sobą wiele osób oraz psiaków, które znalazły swój nowy dom. Dało się to zauważyć na tegorocznej edycji Pikniku Przyjaciół Schroniska. W Psim Parku dwu i czworonogi grały do jednej bramki, bo celem było zebranie jak największej kwoty dla toruńskiej placówki. Na miejscu czekały animacje dla najmłodszych, rozmaite stoiska oraz coś na ząb. Największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Trudno się dziwić, ponieważ każdy los wygrywał, a przekazane przedmioty naprawdę robiły wrażenie - od książek poprzez bon na tatuaż czy pyszną romantyczną kolację. Kolejka do tego stoiska zajmowała przynajmniej połowę Psiego Parku.

Takich tłumów nie było tu nigdy - przyznaje dyrektorka toruńskiego schroniska Agnieszka Szarecka

Jednym z punktów, który zgromadził torunian była szósta edycja Psiebiegnij się, czyli biegu dla dwu i czworonogów na 2,5 lub 5 kilometrów, z którego cały dochód trafia do toruńskiego schroniska. Udało się zgromadzić około 60 biegaczy, którzy ruszyli solo lub z psiakami. Na mecie otrzymali pamiątkowe medale.

Jednym z głównych punktów pikniku była szósta edycja Psiebiegnij się

Z samego Psiebiegnij się uzbierano 1585 złotych. Na ten moment, pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu obliczyli, że tegoroczna edycja Pikniku Przyjaciół Schroniska zgromadziła aż 20 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że siódma odsłona imprezy zebrała 15 tysięcy.