Zwiedzanie, degustacja i piękne widoki. Na majówkę można się wybrać do winnicy [AUDIO]

2021-04-30 15:35 Justyna Świderska
Winnica
Autor: Justyna Świderska Majowy weekend można spędzić w winnicach regionu tarnowskiego

To nowa propozycja Tarnowskiej Organizacji Turystycznej i właścicieli winnic w regionie tarnowskim. Począwszy od 1 maja, aż do 6 czerwca, we wszystkie weekendy można będzie wybrać się na zwiedzanie winnic, poznać pracę gospodarzy, a przy okazji skosztować lokalnych przysmaków podziwiając panoramę Pogórza. Wszystko pod szyldem EnoTarnowskie.

W ostatnich latach region tarnowski mocno stawia na enoturystykę. I nic dziwnego. Powiat tarnowski jest jednym z najprężniej rozwijających się regionów winiarskich. Chętnych do uprawy winorośli przybywa, zwłaszcza, że sprzyja temu ukształtowanie terenu i panujący tu klimat. Majowa impreza jest wzorowana na słowackich „Dniach Otwartych Piwniczek”. Trwa epidemia koronawirusa, więc w trosce o bezpieczeństwo uczestników zaplanowano, że grupy nie będą liczyć więcej, niż 40 uczestników. Wszystko ma się bowiem odbywać na otwartej przestrzeni i z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. Chętni będą mogli zwiedzać winnice i z bliska zobaczyć pracę właścicieli. To okazja, żeby poznać drogę, jaką przechodzi winogrono, od krzewu do butelki wina.

POSŁUCHAJ: Do spędzenia majówek na winnicach zachęca Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej

- Zwiedzający sami zdecydują, czy chcą odwiedzić jedną, dwie, czy trzy winnice. Pomiędzy nimi ma ich wozić specjalny „winobus”, czyli odrestaurowany autobus starego typu z lat sześćdziesiątych. Winiarze zaproszą do siebie i pokażą pracę „od kuchni”. I to dosłownie! Oprócz zwiedzania winnic, będzie można smakować lokalnych produktów. Każdy uczestnik będzie mógł liczyć na deskę serów i wędlin od lokalnych producentów. Dodatkowym atutem jest pogórzański krajobraz, który będzie można podziwiać i robić sobie pamiątkowe zdjęcia – mówi Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Wianki 2020

W sumie w ramach akcji zaplanowano 37 wydarzeń w sześć weekendów – od 1 maja do 6 czerwca. Będą się odbywały w 12 winnicach na terenie powiatu tarnowskiego. Wszystko pod szyldem EnoTarnowskie. W programie są między innymi warsztaty parowania odpowiednich gatunków wina z jedzeniem. To pierwsze tego typu wydarzenie. Organizatorzy liczą, że da odpowiedź, czy po zimie i w trwającej wciąż epidemii, jest zainteresowanie udziałem w tego typu imprezach. Mają również nadzieję, że pamiątkowe zdjęcia, które uczestnicy będą robić a później zapewne publikować w mediach społecznościowych, przyczynią się do promocji walorów regionu i działających tu winnic.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl