roboty drogowe

i

Autor: Krystian Janik

Zmiana organizacji ruchu przy Rondzie Niepodległości w Tarnowie. Kierowców czekają utrudnienia

2023-02-15 9:54

W środę, 15 lutego 2023 roku, w pasie drogowym alei Jana Pawła II i ulicy Błonie, w okolicy Ronda Niepodległości w Tarnowie, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Zostanie tam zwężona droga, a kierowców będzie obowiązywać ograniczenie prędkości. Utrudnienia czekają również pieszych i rowerzystów, ponieważ dojdzie do zamknięcia fragmentu chodnika i ciągu pieszo-rowerowego.

Zmiana organizacji ruchu przy Rondzie Niepodległości w Tarnowie

W środę, 15 lutego 2023 roku, w związku z pracami w pasie drogowym alei Jana Pawła II i ulicy Błonie, w rejonie Ronda Niepodległości, jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, dojdzie do zmiany organizacji ruchu. Na remontowanym odcinku wystąpią utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i pieszych i rowerzystów. Wprowadzone zostaną tam zwężenia drogi, ograniczenia prędkości, a także zamknięcie fragmentu chodnika i ciągu pieszo-rowerowego.

W czasie prowadzonych robót drogowych na ulicy Błonie będzie zamknięty prawy pas ruchu na jezdni południowej, a także chodnik. Kierowcy będą mogli się poruszać dwoma pasami ruchu, a przechodnie po ciągu pieszo-rowerowym po stronie północnej. Utrudnienia potrwają na tym odcinku najprawdopodobniej do końca kwietnia bieżącego roku.

Natomiast na alei Jana Pawła II zostanie zwężona droga, a ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie drogi będzie wyłączony z ruchu. Ponadto usunięte zostanie przejście dla pieszych znajdujące się nieopodal stacji paliw. Piesi będą mogli się poruszać ścieżką po zachodniej stronie drogi. Następnie, w drugiej połowie kwietnia, dojdzie do zamknięcia, na odcinku 150 metrów, prawego pasa ruchu na jezdni wschodniej. Wówczas usunięte przejście dla pieszych pojawi się w nowej lokalizacji. Prace potrwają na tym odcinku do 28 kwietnia.

Roboty drogowe w rejonie Ronda Niepodległości w Tarnowie są prowadzone przez inwestora prywatnego. Mają one na celu skomunikowanie terenów przyległych z drogą publiczną.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Czy rozpoznasz polskich mistrzów świata?

Pytanie 1 z 12
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
SZ.SZYNKOWSKI VEL SĘK: ŚDRODKI Z KPO MOGĄ WPŁYNĄĆ PRZED WYBORAMI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE